Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Háďátko zhoubné na česneku
Háďátko zhoubné na česneku

(Ditylenchus dipsaci)

Příznaky poškození
Nejtypičtějším příznakem poškození česneku je houbovatění pletiv spojené s deformacemi celých rostlin. Silně poškozeno bývá zejména podpučí, které často praská a vyrůstá z něho omezený počet kořenů. Praskání a až vyhřeznutí podpučí je typické především pro cibuli kuchyňskou.

 

Detail poškození
Příznaky na česneku

 

 

 

OCHRANA
  • Ochrana česneku se provádí v případech podezření na napadení sadby nebo v případě výsadby na plochy podezřelé ze zamoření háďátkem. Doporučuje se mořit i sadbu neznámého původu nebo při výsadbě na plochy z tohoto hlediska neznámé.
  • Ochrana se provádí mořením stroužků bezprostředně před výsadbou (namáčení stroužků po dobu 6 až 12 hodin) přípravkem SULKA , nebo soupravou Zdravý česnek . Mořicí jícha se používá zásadně jen jednou. Sadbu namořenou proti háďátkům je možné následně mořit i proti houbovým chorobám (nikdy ale ne opačně).