Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

Kadeřavost broskvoní
Kadeřavost broskvoní

Kadeřavost BROSKVONÍ

 

(Taphrina deformans)

Příznaky poškození
Na mladých listech broskvoní vznikají zpočátku mírně vypouklé žlutozelené, později červené skvrny nebo puchýře. Tyto skvrny se velmi rychle zvětšují, zduřují a tím deformují (zkadeřavují) listovou čepel. Na spodních částech napadených listů se v květnu vytvářejí bělavé povlaky houby. Zkadeřené listy zasychají a opadávají. Na plodech někdy vznikají červené skvrny s nepravidelným okrajem. Výjimečně je napadáno i dřevo leterostů. Tyto leterosty jsou pak kratší a deformované. Napadány mohou být jen mladé nerozvinuté listy do velikosti 1 až 1,5 centimetru. U napadených stromů je větší nebezpečí jejich poškození mrazy. Kromě broskvoní mohou být napadány i mandloně a broskvomandloně.

 
 
 
Silně napadená větev broskvoně
Detail napadeného listu
 

 

OCHRANA
  • Velmi důležitý je termín ošetření. Teoreticky je možné ošetřovat kdykoliv od opadu listů na podzim do doby, kdy začínají rašit vrcholové (terminální) pupeny.
  • Osvědčuje se jedno ošetření před příchodem zimy a jedno nebo dvě ošetření v době rašení terminálních pupenů. 

 


Termín ošetření

Při dosažení sumy 800 °C jsou patrné první pohyby šupin. Pak po důkladném prozkoumání přímo v terénu a zároveň podle průběhu počasí je třeba reagovat.

Zpravidla se ošetřuje při hodnotě 1100-1200 °C SAT7, ale je vhodné začít většinou již při hodnotě nad 1000 oC SAT7.