Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Pidikřísek růžový
Pidikřísek růžový

(Typhlocyba rosae)

Příznaky poškození
Pidikřísek růžový (někdy též označován jako pidikřísek šípkový) způsobuje svým žírem zejména na vrchní straně listů růží velké množství velmi drobných teček, které působí jako jemné žlutobílé kropenatění listů. Toto poškození je nejprve zřetelné kolem nervatury, později pokrývá prakticky celou plochu listů. U velkokvětých růží výhony se silněji napadenými listy většinou omezují svůj růst do délky. Intenzita poškození je závislá i na druhu a odrůdě růží. Nejvíce jsou napadány pnoucí růže, především rostoucí na suchých, slunných stanovištích, chráněných proti prodění vzduchu. Na spodní straně listů je možné pozorovat larvy a dospělce. Larvy jsou bezkřídlé a dospělci mají průsvitná světlezelená křídla, střechovitě složená nad tělem. Při vyrušení odskakují.

Poškozený keř
Poškození listů

 

 

OCHRANA
  • U pravidelně napadaných keřů se ošetřuje preventivně brzy na jaře, u ostatních při zjištění prvních příznaků poškození listů.
  • Ochrana: ošetření přípravky Agrion Delta, Decis Mega, Fast M, Spruzit