Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Plíseň révy vinné
Plíseň révy vinné

Latinsky: (Plasmopara viticola)

Příznaky

Na listech vznikají žlutavé skvrny nebo drobné ohraničené skvrnky v okolí nervatury. Na spodní straně jsou tyto skvrny pokryty bělavým povlakem houby. Skvrny postupně zasychají a silně napadené listy opadávají. Napadené květy zasychají. Bobule jsou přímo napadány jen do velikosti 2,5 mm. Později mohou být napadány jen přes stopky. Poškozené bobule se deformují a zbarvují do šedozelen

a

Vývoj

Původce plísně révové přezimuje především v napadených listech, který je na jaře primárním zdrojem šíření. Choroba se šíří za teplejšího a především deštivého počasí (k infekci je nutné ovlhčení listů).

Ochrana

Základem ošetření jsou dva postřiky po odkvětu (od konce června), v době květu pouze za vhodných podmínek pro infekci. Dále se ošetřuje podle průběhu počasí a typu přípravku v intervalech 5 až 14 dnů. V období delšího suchého počasí se ošetřovat nemusí.

Pro první (preventivní) postřiky je vhodné použít kontaktně působící přípravky DITHANE DG Neotec - (koupit zde) nebo POLYRAM WG- (koupit zde) .

Pro ošetření za podmínek vhodných pro šíření infekce jsou vhodnější přípravky ACROBAT MZ- (koupit zde) Quadris- (koupit zde) Mythos 30SC- (koupit zde) , Kocide 2000- (koupit zde) Teldor 500SC- (koupit zde)

Pro poslední ošetření jsou vhodné měďnaté přípravky CHAMPION 50 WP- (koupit zde) , KUPRIKOL- (koupit zde) 50.