Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Podehnívání salátu
Podehnívání salátu

(více druhů hub)

Příznaky poškození
Pod pojmem "podehnívání" salátu je třeba vidět houbovou chorobu hlávkového salátu způsobovanou několika druhy mikroskopických, převážně půdních hub, u nichž jsou obdobné příznaky. Vnější listy vadnou, žloutnou, klesají k zemi. Napadené rostliny postupně odumírají, za sucha usychají, za vlhka hnijí. V případě sklerotiniové hniloby je nejprve napaden kořenový krček, na němž se vytvářejí drobná (v případě houby Sclerotinia minor) nebo větší (v případě S. sclerotiorum) černá tělíska. Kořenomorka bramborová (Rhizoctonia solani) se většinou neprojevuje viditelnými příznaky. Poškození, která způsobuje, jsou však vstupní branou pro infekce způsobené jinými patogeny, mezi které patří především polosaprofytické šedé hniloby (Botryotinia fuckeliana). Ty jsou typické nápadně šedým myceliem houby na všech napadených částech (především na bázích listů).

Poškozený porost salátu
Napadená rostlina hlávkového salátu

 

OCHRANA
  • Ošetřovat se doporučuje především rychlený salát pěstovaný v předjarním nebo pozdně podzimním období.
  • K ochraně je možné použít přípravek Rovral Flo - (koupit zde), kterým je třeba ošetřit nejen rostliny (zejména jejich krčky), ale i půdu pod rostlinami a mezi nimi.
  • První ošetření se doporučuje provést 4 až 5 dnů po výsadbě rostlin, druhé asi za 2 týdny. Po ošetření by se nemělo hýbat s půdou.