Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Podkopníčci
Podkopníčci

(Lyonetia clerkella a Leucoptera malifoliella)

Příznaky poškození
Podkopníčci jsou drobní motýlci, jejichž housenky poškozují listy ovocných dřevin (především jabloní, třešní, višní, slivoní, jeřábu nebo lísky) a dalších dřevin (např. hlohu). Housenky podkopníčka ovocného (Lyonetia clerkella) vykusují v parenchymu listů úzké hadovité chodbičky (miny), které se pozvolna mírně rozšiřují. Při přemnožení dochází k usychání listů a stromy z dálky vypadají jako spálené. Housenky podkopníčka spirálového (Leucoptera malifoliella) vykusují v listech okrouhlé plošné miny (podkopěnky, "komůrky") o velikosti 4 až 6 mm. Uvnitř min je spirálovitě uložený černý trus. Při přemnožení je celá listová čepel pokryta minami.

Mina podkopníčka ovocného
Mina podkopníčka ovocného

 

OCHRANA
Ochrana se provádí na základě sledování výletu motýlů, kladení vajíček a nebo počtu min na listu. Proti první generaci se doporučuje ošetřovat, jsou-li v průměru 2 vajíčka na listu, proti druhé generaci při 4 vajíčkách v průměru na jeden list.

K ošetření je možné použít přípravky Karate Zeon 5 SC nebo Nurelle D (koupit zde), kterými se ošetřuje v době maximálního letu motýlu.