Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Třásněnka hrachová
Třásněnka hrachová

(Kakothrips robustus)

Příznaky poškození
Tato třásněnka způsobuje značné škody na hrachu, ale i bobu zahradním a jiných bobovitých rostlinách, a to zejména za teplého počasí (v červnu a v červenci). Listy (především vrcholové), lodyhy, výhonky, poupata a lusky vlivem sání třásněnek žloutnou, deformují se, scvrkávají a vadnou. Napadené rostliny mají snížené nasazení lusků. Silně znetvořené bývají především lusky, v nichž se většinou nevytvoří semena nebo jsou podřadné kvality. Všechny posáté části rostlin jsou stříbřitého nádechu, s hnědými korkovitými skvrnami a s drobnými černými tečkami trusu třásněnek. Dospělé třásněnky jsou čárkovité, černé, 1 až 1,5 mm velké, jejich larvy mají barvu žlutou až světle oranžovou. Největší škody jsou způsobovány v suchém a teplém létě a na těžkých, utužených půdách. Kromě třásněnky hrachové mohou podobné škody způsobovat i jiné druhy třásněnek.

Poškození lusků hrachu
Silnější příznaky poškození

 

OCHRANA
Ošetření se doporučuje v oblastech s pravidelným výskytem, při pozdních kulturách a v porostech odrůd hrachu s delší vegetační dobou.

Nejúčinnější ošetření je před květem hrachu. Přípravky Decis mega