Kategorie

 

 

 

 

SLEVA 5%

Pro držitele karty

Rodinné pasy,

Senior pasy

Slevový kód:

číslo karty

Slevový kód napište

na konci objednávky

do poznámky

 

 

NOVINKY

arr3Přidali jsme novou platební metoduarr3Nyní si zboží vyzvednout na výdejním místě GEISPOINTNyní si zboží můžete vyzvednout na jednom ze 450 výdejních míst GEISPOINT. Časem by jich mělo být...

Kontakty

květiny-Chudějová
nám. Míru 89
Hrušovany nad Jevišovkou
tel: +420 777109762
fax: +420 515229435
napište nám
info@kvetiny-chudejova.cz

» Vlnatka krvavá
Vlnatka krvavá

(Eriosoma lanigerum)

Příznaky poškození
Vlnatka krvavá je mšice, jejíž bezkřídlé samičky jsou potkané dlouhými vlákny, takže kolonie této mšice vypadají jako chomáčky vaty. Vosková vlákna jsou přirozenou ochranou vlnatek proti jejich parazitům a predátorům. Během vegetace mšice sají na dřevnatých větvích, vyjímečně i na letorostech. Větve v místech sání se deformují a vytvářejí se na nich nádorky, které často praskají. Praskliny pak mohou být vstupní branou druhotných infekcí, především dřevokazných hub. Na starém dřevě vlnatka krvavá saje většinou na hojivém pletivu, které je vytvořeno na různých ranách. Silně napadené větve zaostávají v růstu a mohou uhynout, zejména jsou-li stromy nedostatečně hnojeny.

vlnatka krvavá
vlnatka krvavá
Kolonie vlnatky na větvičce jabloně
Poškození větvičky sáním vlnatek

 

OCHRANA
Ošetření se provádí v případě zjištění výskytu mšice krvavé. Podle potřeby je možné ošetření opakovat.
K ošetření je možné použít přípravek Mospilan 20 SP.

K postřikovým kapalinám je účelné přidat vhodné smáčedlo a postřik je třeba provést pod vyšším tlakem a z blízka, aby se dostal pod ochrannou voskovou vrstvu mšic.